در همین زمینه بخوانید

یک نظر

 1. 1

  حبیب نژاد

  جناب آقای مهندس حقی
  باسلام
  مطالب شما را در خصوص روش جوش سر به سر خواندم و بسیار خوشحال شدم از اینکه جنابعالی با مناعت طبع فراوان موضع بیطرفانه اتخاذ فرموده اید وهمچنین تلاش کردیم تا از طریق تلفن با شما تماس بگیریم که متاسفانه کسی پاسخگوی تلفنها نبود لذا بالاجبار برای شما پیغام میگذاریم.
  حدود یک ماه پیش یکی از همکاران شما {شاید آقای رفیعی) تماس تلفنی داشتند و در خصوص همایش جوش سر به سر دعوت فرمودند و اینجانب اعلام آمادگی کردم در آن همایش اگر وقتی به من داده شود در خصوص معایب و محاسن این روش در حد ۱۵ دقیقه صحبت کنم که ایشان هم استقبال کردند و اینجانب کماکان منتظر تماس از طرف ایشان هستم .
  از شما و موسسه شما انتظار میرود قبل از اینکه دیگران در خصوص معایب و محاسن اینگونه روشها وارد شده و نظر فنی ارائه فرمایید ، لازم به توضیح است که اینجانب در بدو ورود این روش به ایران توسط آقای صراف ،قصد جایگزین نمودن این روش با یکی از محصولات خود(کوپلر پیچی) را داشتم ولی با مطالعه بیشتر و بررسی نتایج زلزله کوبه ژاپن (۱۹۹۵) از این تصمصم منصرف شدم.
  در صحبتهای خود فرموده اید با چند عکس نمی توان در خصوص کارآمدی این روش نظر داد،کاملا” با شما موافق هستم ولی سوال من این است که موسسه شما تا کنون در این خصوص راسا” مطالع ای داشته است و اگر داشته است چرا نتایج آنها را اعلام نکرده اید،وظیفه مرکز ملی مقاوم سازی فقط این است که تماشاگر باشد؟
  چرا دوستان شاغل به این تجارت الزامات مرکز تحقیقات ساختمان را در وب سایتهای خود جهت اطلاع مصرف کنندگان قرار نمیدهند و فقط بسنده می کنند به تاییدیه مرکز تحقیقات ساختمان که تاریخ اعتبار آنها تمام شده است، من و شما میدانیم که در حال حاضر مرکز تحقیقات ساختمان مدرکی به نام تاییدیه صادر نمی کند و فقط الزامات فنی را تدوین نموده و در اختیار ارائه دهنده محصول میکند و لذا روش جوش سر به سر بایستی مطابق این الزامات اجرا گردد،در صورت نیاز به این الزامات لطفا از وب سایت coupler.ir دانلود فرمایید.
  با توجه به حجم بالای مطالب و جهت جلو گیری از تضییع وقت پیشنهاد می نمایم صحبتهای کاملتر و جامع در همایش مطرح گردد.
  در خاتمه ضمن تشکر از اینکه دغدغه سلامتی و ایمنی جان مردم را دارید ،گروه صنعتی سهند آماده همه گونه همکاری در این زمینه می باشد همچنین اعتقاد دارم دوستان ارائه دهنده این روش نیز دغدغه سلامتی و ایمنی مردم را دارند و لذا باید در جهت افزایش قابلیت اطمینان تلاش مضاعف نمایند.

  با تشکر مجدد- حبیب نژاد
  مدیر عامل گروه صنعتی سهند
  تلفن: ۶-۸۸۷۱۹۲۵۵

  Reply
  1. 1.1

   حقی

   با سلام و احترام خدمت دوست عزیز و متخصص ارجمند. همانطور که حضرتعالی در پیامتان اعلام نمودید موسسه مقاوم سازی بایستی که نسبت به انتشار دانش فنی اقدام نماید و بررسی های خودش را اعلام کند که در این راستا خدمتتان عرض باید کرد که موسسه مقاوم سازی بر خلاف سایر دستگاه های عریض و طویل دولتی یک سازمان مردم نهاد است و سازمان مردم نهاد بایستی از توان و ظرفیت عموم جامعه ی مخاطب خود برای نیل به اهدافش بهره مند شود لذا انتشار مطالب علمی توسط موسسه مقاوم سازی به صورت مستقیم شاید با رویکرد فعالیت های داوطلبانه ما که تلاش داریم با جذب داوطلبان حوزه های تخصصی در ترویج دانش مهندسی و کمک به ابادانی کشور میسر باشیم کمی متفاوت باشد . لذا برای رسیدن به هدف مورد نظر شما این همایش برگزار گردیده تا صرفا دیدگاه موسسه مقاوم سازی معرفی نشود و جامعه ی تخصصی نیز ارائه نظر داشته باشند و اگر قرار است مطلبی جمع بندی شود دیدگاه علمی مجموعه ای از نظرات را مورد استفاده قرار دهد که فکر می کنم بسیار رویکرد زیبا و مناسبی می باشد.

   در خصوص تاییدیه و الزامات فنی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن نیز به استحضار تا ن می رساند همین وجود الزامات فنی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن فکر میکنم کافی برای تایید یک فناوری باشد. ما اگر الزامات فنی را در هر موضوعی استفاده نکنیم و بهره نبریم قطعا ان موضوع با شکست روبرو خواهد شد. در یک مثال ساده اگر الزامات فن اجر چینی و بهره گیری از کارگر ماهر و اموزش دیده در اجر چینی را کنار گذاشت ، قطعا دیوار ساخته شده دیوار مناسبی نخواهد بود و لذا این الزامات فنی است که به دیوار اجری ساده ی ما ارزش فنی و مهندسی می دهد. در فورجینگ نیز اگر هر کارگر و تکنسینی بدون استفاده از ابزار مناسب و بدون دانش فنی وارد این کار شود قطعا ضربه ی بزرگی به صنعت ساختمان خواهد زد و مسوولان مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن رویکرد خیلی خوب و شایسته ی تقدیری برای تدوین الزامات فنی داشته اند که جای بسی تقدیر است.

   در هر صورت این همایش نیز همانند بسیاری از همایش های علمی مکانی است برای تبادل نظرات بین موافقین و مخالفین و از حضور شما استقبال می شود.لذا خواهشمند است طبق اطلاعیه های صادر شده در سایت همایش نسبت به ارسال مقاله علمی خود مطابق با فرمت مقالات اقدام نمایید و در همایش ثبت نام کنید. همچنین این موسسه برای برگزاری اینگونه همایش ها نیازمند حمایت های گسترده شرکت های خصوصی است تا با حمایت شما بتوانیم مخاطبین بیشتری را جذب کنیم و به رایگان اموزش دهیم لذا خواهشمند است با اسپانسری این همایش علمی و بیان نظرات خود با توجه به اینکه از شرکت های تخصصی حوزه کوپلینگ در ایران می باشید و دارای تجارب فنی بسیاری هستید ما را یاری نمایید. همچنین کوپلینگ به عنوان یک روش بسیار عالی برای اتصال میلگردهای با قطر بالا بسیار مناسب است و لذا می توانید با همکاری ما و برگزاری یک سمینار تخصصی در حوزه کوپلینگ برای جامعه ی متخصص و بخش عظیم دانشجویان کشور موثر عمل نمایید. ما سمینارهای رایگانی را هر ماه برگزار می کنیم و در این سمینارها به معرفی فناوری های مختلف مهندسی عمران و مدیریت بحران می پردازیم و دست شما را برای همکاری با خود به گرمی می فشاریم.

   ارادتمند شما حامد حقی

   Reply

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه علمی صنعت جوش فورجینگ می‌باشد. ©